Dovolenka Last minute

Relaxujte na dovolenke so svojou rodinou ... Na výber dovolenky nieje nikdy skoro ...

Krajina dovolenkyVyhľadaj si dovolenkuPoužite naše špecialne vyhľadavanie pre najdenie vašej optimálnej dovolenky prípadne lastminute

Dovolenka v EgypteVšeobecné informácie

Bulharsko – krajina, ktorá ani dnes v silnej konkurencii najrozmanitejších krajín a oblastí nestráca svoj pôvab pre turistov, ponúka až 180 slnečných dní do roka. Čierne more, ktorého vody ho obmývajú, býva častým cieľom dovolenkárov nielen zo Slovenska. Na pobreží dlhom 387 km sa jemný zlatistý piesok strieda s romantickými útesmi, mierne slaná morská voda je priezračne čistá a brehy majú pieskové, mierne sa zvažujúce dno - toto všetko Vám zaručí príjemnú dovolenku, oddych a relax.

V lete dosahuje teplota morskej vody až 28 °C. Táto krajina sa pýši aj množstvom pláží, ktoré sú označené modrou vlajkou, čo znamená medzinárodné ocenenie Európskeho spoločenstva za čistotu prírodného prostredia. Aj vďaka tomu sa tunajšia klíma odporúča ako vhodná na dovolenku s deťmi, pre alergikov, astmatikov a aj ľudí s kožnými chorobami.


Bulharsko Vás pozýva spoznať zvyky a tradície miestnych ľudí, ktorí sú hrdí na svoju históriu a národ; bulharská kuchyňa patrí k najzdravším v Európe. Medzi najznámejšie pochúťky patrí aj u nás dobre známy šopský šalát so strúhaným ovčím syrom, mäso pečené na ražni, ryby, múčniky (banice a baklavy), z nápojov bulharské vína, rakija, alebo koňak či pliska. Bulharsko je aj krajinou vynikajúceho vína a koňakov, kožených výrobkov a kvalitnej dámskej a pánskej konfekcie. Navyše je táto krajina veľmi pohostinná a jej kultúrne zvyklosti a jazyk sú blízke našim zvyklostiam a nášmu jazyku, vďaka čomu sa slovenskí turisti v Bulharsku dokážu dorozumieť bez problémov.

Prekrásne historické mestá vsadené uprostred vysokých hôr, výborné klimatické podmienky, početné minerálne pramene, široké možnosti zábavy a športovania, kvalitné služby za mimoriadne nízke ceny predurčujú túto krajinu k stráveniu príjemnej dovolenky. Južanská srdečnosť, bohatá kultúra a história, chutná kuchyňa a naozaj výhodné ceny – to je Bulharsko.

Nízke ceny, množstvo reštaurácií, barov a diskoték, kvalitné služby, dlhé letá, úchvatná história s tisícročnými mestami a v neposlednom rade Čierne more so svojou typickou blankytne modrou farbou a dlhými pieskovými plážami svetovej triedy - Bulharsko má všetko, čo potrebujete pre krásnu dovolenku. Je bezpečnou a lacnou destináciou, ktorá čaká na Vaše prebádanie.


Copyright © Informujsa.sk | All right reserved | (ochrana osobných údajov)