Dovolenka Last minute

Relaxujte na dovolenke so svojou rodinou ... Na výber dovolenky nieje nikdy skoro ...

Krajina dovolenkyVyhľadaj si dovolenkuPoužite naše špecialne vyhľadavanie pre najdenie vašej optimálnej dovolenky prípadne lastminute

Dovolenka v EgypteVšeobecné informácie

Núdzové telefónne čísla
polícia: 122, 02 / 347 01 82, 900122, 600122, 5100122
turistická poícia: 126, 02 / 390 60 28, 02 / 36 52 424
prvá pomoc: 123
ambulancia - káhirská centrála: 77 01 23, 77 02 30, 77 05 27.
Klimatické podmienky
V Egypte je veľmi príjemná klíma od októbra do apríla, (v tomto období je aj najväčší záujem o dovolenky) naopak v letných mesiacoch (jún až september) teploty dosahujú 40°C, v južných oblastiach až 50°C. Pozrite si aj počasie v jednotlivých destináciach.
Peniaze
Do Egypta je možné dovážať a vyvážať akúkoľvek voľne zameniteľnú menu v neobmedzenom množstve ak ste ju pri príchode zapísali do formulára menového colného vyhlásenia.
Miestna mena sa volá egyptská libra (EGP), egyptská libra = 100 piastrov. Peniaze možno meniť v hoteloch, zmenárňach alebo v banke bez poplatku za výmenu.
Približne: 5.8 EGP = 1USD
Zdravotná starostlivosť

Za všetky poskytnuté zdravotnícke služby, (i za prvú pomoc) sa platia poplatky. Tie sú však s porovnaním so súkromnými lekárskymi zariadeniami nepatrné. I keď cena za lôžko v súkromnom zariadení môže dosiahnuť i 1000 USD za deň, cudzincom sú odporúčané tieto zariadenia kvôli väčšej čistote, hygiene a bezpečnosti. Odporúča sa uzavrieť zdravotné poistenie na Slovensku.
Na čo si dať pozor Pozornosť turistov a cestujúcich je potrebné venovať na zlé podmienky ovzdušia, pričom najmä Káhira je jednou z najviac znečistených miest na svete s vysokou úrovňou smogu. Cestujúci s dýchacími ťažkosťami, astmou, resp iným druhom alergie môžu mať počas pobytu v Káhire problémy.
Ubytovanie a strava:
Európsky štandard dosahujú len hotely štvorhviezdičkové a vyššie. Ceny za deň a lôžko sú v Káhire okolo 30-50 USD. V hoteloch medzinárodných sietí typu Hilton, Sheraton, Meridien, Movenpick sa môžu vyšplhať na úroveň bežnú hocikde na svete. V hoteloch nižšej kategórie sa platí 3 USD na noc/lôžko. Okrem najvýznamnejších dní sezóny nie je problém zaistiť pomocou cestovných kancelárií ubytovanie. Ceny v stravovacích zariadeniach sú nižšie ako v Európe. Turisti sa väčšinou stravujú v hustej sieti menších reštaurácií a bistier. Okrem toho sú v Egypte zastúpené i McDonald´s, Pizza Hut, KFC a iné stravovacie spoločnosti. Cena jedla pre štyri osoby v reštaurácii môže dosiahnuť 30 až 40 USD. Je však dôležité prihliadať na hygienickú úroveň stravovacieho zariadenia, nekonzumovať zmrzliny, jahody, tepelne neupravené jedlá a nepiť vodu z verejnej vodovodnej siete. Vodu odporúčame piť len z plastikových fliaš.


Copyright © Informujsa.sk | All right reserved | (ochrana osobných údajov)